Novartis Theraflu Extra Raceala Si Gripa (10 Plicuri)

Theraflu Extra Raceala Si Gripa (10 Plicuri)��� �� Theraflu Extra Raceala si Gripa contine o combinatie de: calmant al febrei si durerii (paracetamol); un antihistaminic care ajuta la oprirea curgerii nasului (maleat de feniramina) si un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina) pentru reducerea inflamatiei mucoaselor. Indicatii. Substantele active din produs actioneaza impreuna pentru reducerea temporara a simptimelor asociate racellii si gripe, inclusiv: - febra si frisoane - dureri musculare si articulare - dureri de cap - congestie nazala - stranut si curgerea nasului Contraindicatii. Nu utilizati Theraflu Extra Raceala si Gripa daca: - sunteti alergic la oricare dintre componentele sale - ati luat, pe baza de prescriptie, un inhibitor de monoaminooxidaza (IMAO) in ultimele doua saptamani (IMAO includ anumite medicamente folosite pentru tratarea depresiilor, a tulburarilor psihice si emotionale sau a bolii Parkinson. Daca nu sunteti sigur ca medicamentul care va este prescris contine un IMAO, intrebati medicul) - utilizati alte medicamente care contin paracetamol - suferiti de o boala de plamani (inclusiv astm bronsic) - suferiti de hipertiroidism - aveti sub 12 ani - prezentati deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenaza (G-6-PD) - sunteti insarcinata sau alaptati - suferiti de boli de inima, boli vasculare, boli hepatice sau renale severe - suferiti de ulcer peptic stenozant - prezentati o ingustare piloroduodenala - aveti hipertensiune arteriala severa - aveti diabet zaharat - suferiti de glaucom (tensiune intraoculara crescuta) cu unghi inchis - suferiti de adenom de prostata - suferiti de epilepsie Mod de administrare. Adul��i ��i copii cu v��rsta peste 12 ani: se dizolv�� con��inutul unui plic ��n aproximativ 200 ml de ap�� fierbinte. Se ob��ine o b��utur�� cu arom�� de l��m��ie, care se bea fierbinte. Nu dizolva��i ��i nu administra��i mai mult de un plic, o dat��. Doza poate fi repetat�� la intervale de 4 - 6 ore, dup�� necesit����i, dar nu se vor administra mai mult de 2 plicuri ��n 24 de ore. Nu dep����i��i doza recomandat�� ��i nu administra��i medicamentul pentru mai mult de 5 zile consecutiv. ��nceta��i tratamentul ��i adresa��i-v�� medicului dac�� simptomele nu se amelioreaz�� dup�� 3 zile sau prezenta��i febr��. Acestea pot fi semne ale unei st��ri grave.
Azi 23,70 LEI
Cumpără la cel mai bun preț de la magazinele de mai jos sau caută alte produse:
Cere părerea prietenilor tăi: