Novartis Theraflu Sinus Raceala Si Gripa (10 Plicuri)

NOVARTIS THERAFLU SINUS RACEALA SI GRIPA (10 plicuri) Indicatii. Acest medicament este disponibil fara prescriptie medicala. Cu toate acestea, este necesar sa utilizati Theraflu Sinus raceala si gripa cu atentie, pentru a obtine cele mai bune rezultate. Theraflu Sinus r��ceal�� ��i grip�� con��ine o combina��ie de calmant al febrei ��i durerii (paracetamol) cu un decongestionant (clorhidrat de fenilefrin��) pentru reducerea inflama��iei mucoaselor. Substan��ele active din Theraflu Sinus r��ceal�� ��i grip�� ac��ioneaz�� ��mpreun�� pentru reducerea temporar�� a simptomelor majore asociate r��celii ��i gripei, inclusiv: -durerile sinusale -durerea de cap cauzat�� de sinuzit�� -congestia sinusal�� -congestia nazal�� �� Contraindicatii. Nu utilizati Theraflu Extra Raceala si Gripa daca: - sunteti alergic la oricare dintre componentele sale - ati luat, pe baza de prescriptie, un inhibitor de monoaminooxidaza (IMAO) in ultimele doua saptamani (IMAO includ anumite medicamente folosite pentru tratarea depresiilor, a tulburarilor psihice si emotionale sau a bolii Parkinson. Daca nu sunteti sigur ca medicamentul care va este prescris contine un IMAO, intrebati medicul) - utilizati alte medicamente care contin paracetamol - suferiti de o boala de plamani (inclusiv astm bronsic) - suferiti de hipertiroidism - aveti sub 12 ani - prezentati deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenaza (G-6-PD) - sunteti insarcinata sau alaptati - suferiti de boli de inima, boli vasculare, boli hepatice sau renale severe - suferiti de ulcer peptic stenozant - prezentati o ingustare piloroduodenala - aveti hipertensiune arteriala severa - aveti diabet zaharat - suferiti de glaucom (tensiune intraoculara crescuta) cu unghi inchis - suferiti de adenom de prostata - suferiti de epilepsie �� Mod de administrare. Adul��i ��i copii cu v��rsta peste 12 ani: se dizolv�� con��inutul unui plic ��n aproximativ 200 ml de ap�� fierbinte. Se ob��ine o b��utur�� cu arom�� de l��m��ie, care se bea fierbinte. Nu dizolva��i ��i nu administra��i mai mult de un plic, o dat��. Doza poate fi repetat�� la intervale de 4 - 6 ore, dup�� necesit����i, dar nu se vor administra mai mult de 2 plicuri ��n 24 de ore. Nu dep����i��i doza recomandat�� ��i nu administra��i medicamentul pentru mai mult de 5 zile consecutiv. ��nceta��i tratamentul ��i adresa��i-v�� medicului dac�� simptomele nu se amelioreaz�� dup�� 3 zile sau prezenta��i febr��. Acestea pot fi semne ale unei st��ri grave. �� Prezentare: Cutie cu 10 plicuri a 14,875 g �� Producator: Novartis
Azi 25,95 LEI
Cumpără la cel mai bun preț de la magazinele de mai jos sau caută alte produse:
Cere părerea prietenilor tăi: